Jak naučit blog vydělávat?

Chodila jsem nějakou dobu okolo knížky Vydělávej blogem. Vykukovala na mě na Facebooku. Její nákup jsem si jednoho dne zadala do Trella jako úkol. Od té doby na mě vyskakovala se železnou pravidelností: „Kup si mě“. A tak jsem ji koupila. Proč ne. O Daniele Jelínkové jsem v životě neslyšela, ale obal knihy mě nalákal.

Knížku jsem přelouskala za 3 večery. Řekla jsem si, že teď nebo nikdy. Když ji neotevřu a nepustím se do toho, přečtu si ji až v důchodu. Nebo až bude pozdě.

Knížku koupíte TADY

misamatanelli-vydelavejblogem

Co si myslím o knize Vydělávej blogem?

Taková oddechovka podaná autorkou Danielou Jelínkovou. Ta o sobě říká: „Jsem podnikatelka, marketingový nadšenec a především žena, která ve svém životě dělá to, co ji baví a naplňuje.“ To zní fajn!

A taky je. Pro ty z vás, kteří začínáte. Nehledejte za žlutým obalem s modrými puntíky nic odborného. Jestli se affiliate programu či jinému vydělávání na blogu věnujete delší dobu, nedozvíte se nic nového.

Vy, kteří jste nepolíbení online marketingem a píšete blog, přečtěte si ji. S knížkou se vám podaří udělat první kroky k zahájení vydělávání na internetu.  Knížka vám také otevře nové otázky, na které si odpověď musíte opatřit jinde. Pátrat hlouběji, sledovat affiliate odborníky a jejich blogy na internetu.

Například:

Zajímá vás obsah knížky Vydělávej blogem?

Mrkněte se na obsah.

Nebo chcete slyšet, co jsem se od Daniely dozvěděla já?

Když si koupíte knížku, připravte se na více, než 200 stránek rozdělených do 8 kapitol. Dozvíte se, jak začít s blogem, jak vybrat jeho zaměření. A že online deníky zaměřené na jedno téma většinou vydělávají více.

Když se už rozhodnete, že budete bloggerem, na jakém systému blog máte připravit. Je lepší WordPressBlogger nebo třeba jednoduchý český systém Webnode? A co všechno potřebujete pro svůj blog? Kde zařídit doménu a hosting?

Jak fungují affilate programy? Proč přemýšlet o strategii blogu? Jak dalece plánovat?

Dozvíte se, jak napsat recenzi na jednotlivé služby či produkty, čím oživíte svůj blog.

Spousta otázek, na které se Daniela pokouší odpovědět. Já si z knížky vytáhla to, co mě opravdu zajímalo. Já už pár zkušeností mám, ať již s tvorbou webů/blogů, SEO a linkbuildingu, tak částečně i s affiliate programy. Už také vím, jaký hosting vybrat. A třeba Wedos, který zmiňuje Daniela, nemohu zrovna doporučit. Všechny weby máme u Active24.cz.

Největší část knížky je věnována proviznímu systému. V další polovině se dozvíte, jak vydělávat (nejen) na blogu pomocí YouTube a natáčení videí. Projdete základy YouTube a jak se stát úspěšným Youtuberem. Co to jsou MFA weby a jak vydělávat pomocí Google AdSense, nebo Sklik Partner. Už víte, jak na pronájem bannerové plochy na blogu? Ne? V knížce se to dozvíte.

Koupit? Nekoupit?

Koupit, pokud máte blog a chcete poradit, jak začít vydělávat. Tištěná kniha stojí 439 Kč, což není zrovna málo. Ale pokud úplně tápete a chcete začít, vyplatí se to. Je to třeba 1 plyšová hračka nebo večeře pro dva.

Proč jsem si knížku pořídila?

Píšeme pro pár vlastních blogů a občas myslím na to, jestli nám dokážou něco vydělat. Ne že bych blogy psala primárně za cílem vytřískat z písmen pár kaček, to rozhodně ne. Na druhou stranu, jak říká Daniela: „Je normální, aby vám to, čemu věnujete energii, vydělávalo.“

Profesní blog Ladyvirtual.cz? Ne!

S Adamem píšeme profesní blog o SEO, UX a marketingu. Na ten jsem samozřejmě ani nepomyslela. Je to odborný „zápisník“ o internetovém marketingu. Nějaké reklamy kolem by celý obsah posunulo o pár levelů níže.

Osobní deníčky členů rodiny? Proč ne

Udělali jsme blogy pro příběhy našich dětí – Lilce a Vincentovi. Online milujeme a po narození Lily Aničky to byla moje myšlenka, když jsem se oklepala ze šestinedělí: „Musíme Lilce udělat online deník. Až bude velká, bude mít doménu s historií, možná pár zpětných odkazů. Třeba i nějaký obsah z dětství na blogu zůstane. A ať si na takové doméně postaví cokoliv, nebude začínat od nuly.“

Tohle asi maminky nezkušené v online marketingu nepochopí. Pro nás mají ty domény jasný účel. Dá se na nich něco vydělat? Určitě jo. Kdybych měla čas a o weby se pečlivě starala, přispívala častěji, odkazovala na ně z diskusních fór, vyhledávala affiliate programy, nakupovala hračky a oblečení a pak psala recenze, s recenzemi se chlubila, proaktivně nabízela psaní článků, pak jo.

Bohužel na to čas není a já jsem ráda, když Vinckovi i Lilce přispěji 2x za měsíc krátkým příběhem.

Můj milý deníčku

Začala jsem psát tenhle svůj osobní deník. Proč? Psaní mě baví. Vždycky bavilo. Jenže po škole jsem přestala. Nebyl čas, paměti padlé panny, jak říkala má máma, byly uzamknuty do tajné skrýše. Když jsem po několika letech znovu začala, vůbec to nešlo. Taky se začalo psát jinak. Out jsou prodejní texty, které se snaží čtenáře oblafnout. Ať žije storytelling.

Byla jsem naštvaná, že to nejde. Moc jsem to chtěla zlomit a zase se rozepsat. Snad se to už trochu daří. Hodně mi pomohlo, když jsem si dala dohromady tuhle myšlenkovou mapu:

Tuhý Kořínek – náš magazín o zdraví z přírody

Znáte magazín Tuhý Kořínek? Něco, na co jsem sama osobně strašně zvědavá. Prvotní myšlenka byla jasná. Dejme dohromady něco, co nám bude pasivně vydělávat. A tak jsme to postavili. Ale co to? Magazín jsme zaměřili na zdraví, které pochází z přírody a přirozeného chování i jednání. Bez příkras. Po měsíci provozu víme, že prvotní myšlenku spláchneme do záchodu. Musíme psát o tom, co nás baví a to se v magazínu o zdraví z přírody právě teď děje. To ostatní přijde samo.

Jedno malé upozornění 😉

Knížku sice doporučuji nováčkům, ale rozhodně ne těm, kteří mají problém rozeznat a oddělit podstatné informace od „motivačních žvástů“, jak tomu říká můj manžel. Nebo těm, kteří to sice oddělit dokážou, ale jsou z toho slušně řečeno velmi otrávení. Je potřeba se povznést nad výkřiky: „Začnete si vydělávat velké částky, třeba i pěti či šestimístné.“ Třeba jo, ale potrvá to.

Tak držím palce! 🙂

Míša

Sdílej na


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..