Holka z nebe

Spadla z nebe holka.
Tak trochu anděl, tak trochu selka.
Ani malá, ani velká.

Sklopil oči na zem,
koukajíc na ni úkosem.

A jak šla furt vedle, tak občas zakopla.
Po chvíli se zeptal, jestli cestu si popletla.

Ne, prý má cestu stejnou.
A že prej na tu cestu společně se vejdou.

Pohádka o Jeníčkovi z Kouzelného lesa

V dalekém, zeleném lese, kde ptáčci zpívají od rána do večera a veverky skákají z větve na větev, stála jedna malinká chaloupka. Perníková chaloupka. Ale pozor, nebyla to jen tak ledajaká Perníková chaloupka. Bylo to místo, kde se děly nezvyklé věci.

V chaloupce žila Sněhulka, která měla ráda marihuanu, a její kamarádka Marijánka, která se od ní pilně učila. S nimi bydlela i Popelnička, která si ráda zapálila cigaretu. A někdy k nim zavítala i Šípková Smaženka, když chtěla usnout a odpočinout si od světa kolem.

Jednoho dne, když sluníčko svítilo a ptáčci zpívali ještě veseleji než obvykle, přišel k chaloupce Jeníček, bratr Marijánky. Byl to chlapec, který nikdy neokusil žádné ty zvláštní věci a chtěl, aby jeho sestra i přítelkyně byly zdravé a šťastné.

Sněhulka po ránu
Pokračovat ve čtení →

Duch Vánoc

Je jedna hodina ráno. Budím se. Zatím netuším, že po hodině spánku. Zjistím to vzápětí. Mozek nezvládne nic jiného než jen otázku: „Proč jako??? A teda pěkně děkuju, žejo!“

Za pár vteřin pochopím. Vzbudily mě zvuky, hodně divný zvuky! Kočka se škrábe na vrchní okenní tabulku. Dělává to. Nebo dělávala, v létě. Vstávám a jdu zkontrolovat okno. Nikde nikdo. Ticho. Snad usnu…

A nebo taky ne.

Pokračovat ve čtení →

Jak to měl Hanuš a Giger se ženami?

V samém srdci Prahy, mezi uličkami, které šeptají staré i novodobé pikantní historky, žily dvě sestry, Janette a Mika. Měly nadpřirozené schopnosti. Janette uměla zastavit čas ⏰, když svět oněměl úžasem, a Mika dokázala prodloužit momenty štěstí donekonečna…🍀 A teď si představte…

Sestry po nebeském mejdanu…

Staroměstská radnice má orloj, žejo. Mistr Hanuš roky tvořil toto mistrovské dílo… Ale něco chybělo… Jasně, chybí ženy!

Pokračovat ve čtení →

O bodu obnovy věděl už instalatér

Nedávno jsem poprvé slyšela super singl (っ◔◡◔)っ ♥ Vidim to, jako by to bylo včera ♥ od Vladimira 518 a Mike Trafika coby producenta, se skvělou Katarzií. Že se to týká nějakýho sci-fi filmu Bod obnovy jsem v celým tom svým nadšení z hudby ignorovala.

Pár dní nato jsem si z nějakého obskurního důvodu vzpomněla na hru Mario Bros., houbičky, instalatérovo bouchání hlavou do stropních cihlových kostiček a hledání princezny. Instalatér měl za tyhle karamboly životy navíc, kdežto my bychom si v reálným životě způsobili minimálně otřes mozku nebo hůř, páč nejsme Mario, ani kočky.

Pokračovat ve čtení →

Jsou věci, který zfejkuješ, a pak věci, který ne

Jsou věci, který zfejkuješ, a pak věci, který ne.

Naštěstí vlasy můžeš. V kadeřnictví u @haskovcova.katerina můžeš sedět hodiny a neva ti to, protože je to příjemný a umí to.

Navíc, u mytí hlavy sedíš v masážním křesle. Jako bonus si můžeš připomenout, že bys měla vyměnit filtr na vodu, protože železitá voda pravděpodobně dělá z vlasů hřebíky nebo že prodlužka neznamená jen to, co si myslíš 🙂♥️

Sicilská Odyssea

Už samotný let na Sicílii nás překvapil, z nějakého důvodu jsme nedostali sedadla a do poslední chvíle na letišti panovalo napětí, zda do dalšího kola postoupíme my nebo 2 dámy.

Jsem si jistá, že za nástup do letadla vděčíme mému italskému příjmení, přeci jenom nepustit někoho „domů“ by mohlo na Sicílii vyvolat nepříjemný rozruch 🙂

Během 11 dní jsme bydleli nebo se aspoň zastavili ve městech Syrakusy, Noto, Pozzallo, Cava d’Aliga, Marina di Modica, Scicli, Ragusa, Lentini, Nicolosi, Giardini Naxos, Castelmola, Taormina a Katánie.

Pokračovat ve čtení →

Jen tak.

Jen tak kliká a pije.
Uzavírá kruh, trochu kleje.
Venku zrovna leje.

Tělo zaseklo se v prostoru,
srdce bije a bolí, ve vzpomínkách viděla je 2 spolu.
Jak na potvoru.

Vděčnost zápasí s hněvem,
čím byla zas opitá? Medem?
Asi pohledem.

Sundala pár slupek, jen tak,
a začala být volná jako pták.
Fakt jen tak.

Jen tak škubala si peří,
bála se, že trochu věří.
Jak to prý dělají partneři.
A ne soupeři.

Tušila, že dojde až na to prázdné místo,
navzdory, jen tak, šla skoro najisto.
Fuj, sadisto!

Snědla studenou večeři,
stála tam nahá, bez peří.
A přála si příměří.

Tělo zůstalo viset nad prázdným místem,
usínala, přikryla se listem.
Tiše čekala, přimknutá k brzdovým čelistem.

Ve dne držely ji zkrátka,
v tom uviděla zadní vrátka.
A tak zůstala jen památka.